Studie - Podolí u Mohelnice

Parametry studie

V rámci záměru soukromého investora vzniká v obci Podolí u Mohelnice nová lokalita vhodná pro občanskou výstavbu. Na ploše větší 50 000 m² tak vznikne přes 50 zasíťovaných stavebních parcel s asfaltovou příjezdovou komunikací.

Obec Podolí naleznete západně od obce Mohelnice, která je známa především jako významný dopravní uzel a také svým průmyslem. Kupující v této lokalitě nabývá předem dané výhody, podpořené samotným geologickým umístěním v tzv. Mohelnické brázdě, obklopené ze tří stran horami Hrubý Jeseník a Zábřežskou vrchovinou. V samotném katastru obce Podolí navíc naleznete dvě kulturní památky, renesanční tvrz Kobylků z Kobylího z roku 1551, a barokní stavbu Kaple Nejsvětější Trojice z roku 1768, umístěnou přímo na návsi.

Pro lokalitu výstavby jsme navrhovali přepracování rozvrhu parcel východní části stavební lokality, a následnou výstavbu souboru rodinných domů v pojetí residenční čtvrť. Důraz jsme kladli jak na současný vývoj hypotečního trhu a související dostupnost úvěrů pro fyzické osoby, tak i na developerský vývoj v obci Mohelnice, kde budou v roce 2018 realizovány 3 bytové domy s celkem 45 bytovými jednotkami.

Vzhledem k současnému rázu obce jsme se snažili stavby co nejcitlivěji svým zevnějškem začlenit mezi okolní zástavbu, která se zejména při pohledu z hlavní silnice (E442), vyznačuje klasickými stavbami se sedlovou střechou. Soubor našich rodinných domů je tedy stejného pojetí a jednotlivé stavby sdílí společné architektonické prvky. V nabídce je škála dispozic v cenovém rozpětí od 1 890 000,- za stavbu 3+KK s 95m² podlahové plochy, až po 4 900 000,- za stavbu s dispozicí 5+KK+G s podlahovou plochou 230m², a to včetně zpevněných ploch kolem domu. Ceny jsou kalkulovány pro dodávky na klíč ve standardním vybavení v provedení dřevostavba.

NAPIŠTE NÁM

Výstavbu domů nabízíme ve třech variantách stavebního standardu. Rovněž máte možnost zakoupení samotné dokumentace ve fázi DSP, popřípadě v rozšířené verzi DPS, která jednoznačně přispívá k větší kontrole nad cenou výstavby a k jejímu efektivnějšímu provádění.

(Developerské projekty se řídí vlastním nastavením projektu.)